Målgruppe: De akkrediterede institutioner (KA120’erne) såvel som de afviste akkrediteringsansøgere og alle øvrige børnehaver/skoler/ungdomsuddannelser, der måtte være interesserede i at søge enkeltstående KA122-projekter.
© Colourbox

eTwinning Live: Her finder I partnere og udvikler ideer sammen

[AFHOLDT] Webinar med fokus på at finde partnere til et eTwinning- og/eller et Erasmus+-projekt

Hvornår

11-03-2021 10:00 - 11:30

Uddannelses- og Forskningsstyrelsen tilbyder i et samarbejde med Styrelsen for It og Læring, der koordinerer eTwinning National Support Organisation for eTwinning, dette webinar.

Webinaret ledes af eTwinning-ambassadørerne Charlotte Rørbøl, Vibeke Vedsted Andersen og Ann Katrine Rannestad, der vil fortælle om, hvordan man via eTwinning Live finder partnere til både eTwinning- og Erasmus+ projekter.

Fra Uddannelses- og Forskningsstyrelsen deltager fuldmægtig Lise Frank og fuldmægtig Alexander Theis Kjærby Andersen.

Målgruppe:

Dagtilbud, grundskoler, ungdoms- og erhvervsuddannelser med interesse for partnersøgning til et eTwinning- og/eller Erasmus+-projekt.

Webinaret afvikles i ZOOM. Efter tilmelding udsendes link til webinaret, men linket er også nedenfor. Vi lukker tilmelding på denne side med udgangen af onsdag 10. marts. [AFHOLDT]